Kroniky

Kroniky

Jedním z mých obrovských poslání je psaní obecní kroniky, k čemuž mě poprvé přivedl hradešínský kronikář a jeden z mých předchůdců Oldřich Hrdlička. Právě on mi koncem roku 2002 učinil nabídku v Více »

Český rozhlas

Český rozhlas

Spolupráce Jana Psoty s redakcí Českého rozhlasu Region vznikla v roce 2017. U mlýna v Úvalech vznikl první díl povídání pro oblíbený pořad Česko – země neznámá redaktorky Markéty Vejvodové. Je to Více »

Výstavy

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší Více »

Kulturní akce

Kulturní akce

Pořádám besedy, provázím po kulturních památkách, nebo koordinuji slavnosti a výročí obcí v regionu. V případě dotazů na koordinaci/organizaci kulturní akce nebo objednávky vystoupení Jana Psoty ve vaší obci mě prosím kontaktujte. Více »

Pamětní desky a památníky

Pamětní desky a památníky

Mezi regionálně i lokálně zajímavé počiny patří odhalování pamětních desek, osazování zbrusu nových památek do krajiny nebo doplňování jmen pozapomenutých bojovníků světových válek. Měl jsem možnost několikrát se aktivně zapojit a takové Více »

Naučné stezky

Naučné stezky

S tvorbou informačních panelů a naučných stezek na Českobrodsku jsem se setkal poprvé u příležitosti oslav Hradešína roku 2005, kdy jsem pro obec sponzorsky vytvořil prvních 6 panelů. V dalších letech jsem začal Více »

Spolky

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky Více »

 

Klepec. Vrch na Kolínsku (2016)

PSOTA, Jan et. al. Klepec. Vrch na Kolínsku. Jan Psota. Úvaly, 2016. ISBN 978-80-260-9319-0.

Na šestiletém knižním projektu spolupracovali historik Mgr. Milan Bednář, účastník zimního stanování Josef Dupal, sběratel pohlednic Ing. Miloslav Klicpera, organizátorka Běhů o pohár Klepce Silvie Matušinská, horolezec Radek Morávek, geolog RNDr. Jaroslav Novák, geomorfolog RNDr. Josef Rubín a spolupracovnice na dětských dramatizacích Martina Vykouřilová. Kniha byla vydána 16. dubna 2016 v počtu 1 500 ks na vlastní náklad a za finanční podpory obcí Přišimasy a Tismice. Kniha získala 2 odborné recenze Romana Kolka (SaZ 6/2016) a Milana Holečka (ČGS 36/1/2017).

Kniha je dostupná zde: Obec Přišimasy nebo zde: Obec Tismice