Kroniky

Kroniky

Jedním z mých obrovských poslání je psaní obecní kroniky, k čemuž mě poprvé přivedl hradešínský kronikář a jeden z mých předchůdců Oldřich Hrdlička. Právě on mi koncem roku 2002 učinil nabídku v Více »

Český rozhlas

Český rozhlas

Spolupráce Jana Psoty s redakcí Českého rozhlasu Region vznikla v roce 2017. U mlýna v Úvalech vznikl první díl povídání pro oblíbený pořad Česko – země neznámá redaktorky Markéty Vejvodové. Je to Více »

Výstavy

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší Více »

Kulturní akce

Kulturní akce

Pořádám besedy, provázím po kulturních památkách, nebo koordinuji slavnosti a výročí obcí v regionu. V případě dotazů na koordinaci/organizaci kulturní akce nebo objednávky vystoupení Jana Psoty ve vaší obci mě prosím kontaktujte. Více »

Pamětní desky a památníky

Pamětní desky a památníky

Mezi regionálně i lokálně zajímavé počiny patří odhalování pamětních desek, osazování zbrusu nových památek do krajiny nebo doplňování jmen pozapomenutých bojovníků světových válek. Měl jsem možnost několikrát se aktivně zapojit a takové Více »

Naučné stezky

Naučné stezky

S tvorbou informačních panelů a naučných stezek na Českobrodsku jsem se setkal poprvé u příležitosti oslav Hradešína roku 2005, kdy jsem pro obec sponzorsky vytvořil prvních 6 panelů. V dalších letech jsem začal Více »

Spolky

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky Více »

 

Úvaly v průběhu staletí (2004)

PROCHÁZKA, Vladislav a kol. Úvaly v průběhu staletí. Město Úvaly, 2004. ISBN 80-239-2639-X.

Knižní autorsky náročný projekt, jehož jsem se zúčastnil roku 2003 díky tismickému knihovníkovi Josefovi Bucharovi a vedoucímu redaktorovi Života Úval Ing. Vladislavovi Procházkovi, který mě oslovil v souvislosti se zájmem o informace o hradu Skara u Úval. Pro knihu jsem měl zpracovat 3 kapitoly – Škvorec, Hradešín a Klepec. V knize se objevil také přepis nečitelného nápisu na lichtenštejnském kameni v lese mezi Úvaly a Klánovicemi. Město Úvaly mě pozvalo na slavnostní křest publikace, který se uskutečnil 26. listopadu 2004 v sále Domu s pečovatelskou službou, který moderoval RSDr. Vítězslav Pokorný.

Knihu lze zakoupit zde: Informační centrum a podatelna Města Úvaly