Kroniky

Kroniky

Jedním z mých obrovských poslání je psaní obecní kroniky, k čemuž mě poprvé přivedl hradešínský kronikář a jeden z mých předchůdců Oldřich Hrdlička. Právě on mi koncem roku 2002 učinil nabídku v Více »

Český rozhlas

Český rozhlas

Spolupráce Jana Psoty s redakcí Českého rozhlasu Region vznikla v roce 2017. U mlýna v Úvalech vznikl první díl povídání pro oblíbený pořad Česko – země neznámá redaktorky Markéty Vejvodové. Je to Více »

Výstavy

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší Více »

Kulturní akce

Kulturní akce

Pořádám besedy, provázím po kulturních památkách, nebo koordinuji slavnosti a výročí obcí v regionu. V případě dotazů na koordinaci/organizaci kulturní akce nebo objednávky vystoupení Jana Psoty ve vaší obci mě prosím kontaktujte. Více »

Pamětní desky a památníky

Pamětní desky a památníky

Mezi regionálně i lokálně zajímavé počiny patří odhalování pamětních desek, osazování zbrusu nových památek do krajiny nebo doplňování jmen pozapomenutých bojovníků světových válek. Měl jsem možnost několikrát se aktivně zapojit a takové Více »

Naučné stezky

Naučné stezky

S tvorbou informačních panelů a naučných stezek na Českobrodsku jsem se setkal poprvé u příležitosti oslav Hradešína roku 2005, kdy jsem pro obec sponzorsky vytvořil prvních 6 panelů. V dalších letech jsem začal Více »

Spolky

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky Více »

 

Dějiny Tuklat a Tlustovous (2017)

PSOTA, Jan. Dějiny Tuklat a Tlustovous. Úvaly. Obec Tuklaty, 2017. ISBN 978-80-270-1573-3.

Publikace vznikla u příležitosti nadcházejícího 710. výročí Tuklat a 690. výročí Tlustovous. Kniha zaměřená na historii obou místních částí vyšla 18. června 2017 v nákladu 500 kusů a byla slavnostně pokřtěna před zvonicí a bývalou tvrzí v Tuklatech za přítomnosti kmotrů – starostka obce Monika Petrisková z Tlustovous, pravnuk místního rodáka a osobnosti Ferdinanda Klindery politik Ing. Tomáš Kádner z Prahy-Počernice, tuklatská rodačka Jana Kamarýtová, tuklatští patrioti JUDr. Ing. Jana Ammerlaan a Václav Krupka a hostem slavnosti se stala hejtmanka středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová.

Kniha je dostupná zde: Obec Tuklaty