Kroniky

Kroniky

Jedním z mých obrovských poslání je psaní obecní kroniky, k čemuž mě poprvé přivedl hradešínský kronikář a jeden z mých předchůdců Oldřich Hrdlička. Právě on mi koncem roku 2002 učinil nabídku v Více »

Český rozhlas

Český rozhlas

Spolupráce Jana Psoty s redakcí Českého rozhlasu Region vznikla v roce 2017. U mlýna v Úvalech vznikl první díl povídání pro oblíbený pořad Česko – země neznámá redaktorky Markéty Vejvodové. Je to Více »

Výstavy

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší Více »

Kulturní akce

Kulturní akce

Pořádám besedy, provázím po kulturních památkách, nebo koordinuji slavnosti a výročí obcí v regionu. V případě dotazů na koordinaci/organizaci kulturní akce nebo objednávky vystoupení Jana Psoty ve vaší obci mě prosím kontaktujte. Více »

Pamětní desky a památníky

Pamětní desky a památníky

Mezi regionálně i lokálně zajímavé počiny patří odhalování pamětních desek, osazování zbrusu nových památek do krajiny nebo doplňování jmen pozapomenutých bojovníků světových válek. Měl jsem možnost několikrát se aktivně zapojit a takové Více »

Naučné stezky

Naučné stezky

S tvorbou informačních panelů a naučných stezek na Českobrodsku jsem se setkal poprvé u příležitosti oslav Hradešína roku 2005, kdy jsem pro obec sponzorsky vytvořil prvních 6 panelů. V dalších letech jsem začal Více »

Spolky

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky Více »

 

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky objevu obecní komunální pečeti z 1. poloviny 19. století v Okresním archivu v Kolíně se návrhy znaku obohatily o další významný atribut obce. Byla to také první spolupráce obce a Spolku pro obnovu a rozvoj obce Hradešín. Za léta jsem se stal aktivním garantem v několika spolcích, produkujících činnost v pořádání a koordinování kulturních akcí až po řešení projektů a dotačních titulů. Na této stránce najdete spolky, kde jsem aktivně působil nebo působím doposud. Asi nikoho nepřekvapí, že jsem workoholik (blázen), který nezůstane dlouho stát na jednom místě. Povídání o jednotlivých spolcích a spolkové angažovanosti najdete níže pod jednotlivými odkazy:

spolek – Spolek pro obnovu a rozvoj obce Hradešín

spolek – Klub přátel historie a přírody Úval a okolí, z. s.

spolek – MAS Pošembeří – Region Pošembeří, o. p. s.

spolek – Spolek Život pod Klepcem (Limuzy)

spolek – PRO II, z. s. (Břežany II)

spolek – Spolek sousedů (Škvorec)

spolek – Spolek Černokostelecký