Kroniky

Kroniky

Jedním z mých obrovských poslání je psaní obecní kroniky, k čemuž mě poprvé přivedl hradešínský kronikář a jeden z mých předchůdců Oldřich Hrdlička. Právě on mi koncem roku 2002 učinil nabídku v Více »

Český rozhlas

Český rozhlas

Spolupráce Jana Psoty s redakcí Českého rozhlasu Region vznikla v roce 2017. U mlýna v Úvalech vznikl první díl povídání pro oblíbený pořad Česko – země neznámá redaktorky Markéty Vejvodové. Je to Více »

Výstavy

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší Více »

Kulturní akce

Kulturní akce

Pořádám besedy, provázím po kulturních památkách, nebo koordinuji slavnosti a výročí obcí v regionu. V případě dotazů na koordinaci/organizaci kulturní akce nebo objednávky vystoupení Jana Psoty ve vaší obci mě prosím kontaktujte. Více »

Pamětní desky a památníky

Pamětní desky a památníky

Mezi regionálně i lokálně zajímavé počiny patří odhalování pamětních desek, osazování zbrusu nových památek do krajiny nebo doplňování jmen pozapomenutých bojovníků světových válek. Měl jsem možnost několikrát se aktivně zapojit a takové Více »

Naučné stezky

Naučné stezky

S tvorbou informačních panelů a naučných stezek na Českobrodsku jsem se setkal poprvé u příležitosti oslav Hradešína roku 2005, kdy jsem pro obec sponzorsky vytvořil prvních 6 panelů. V dalších letech jsem začal Více »

Spolky

Spolky

Spolková činnost patří rovněž mezi jednu z mých aktivit pro veřejnost. Poprvé jsem se k této dobrovolnické činnosti dostal na podzim roku 2004, kdy se Hradešín připravoval na výrobu obecních symbolů. Díky Více »

 

Výstavy

Přehled historických výstav, vernisáží a besed, které Jan Psota od roku 2004 realizoval z pozice kustoda či organizátora v rámci kulturních a společenských akcí v regionu. Výstavy jsou chápány jako podpůrný nebo vedlejší prvek těchto akcí, zahrnující vlastní grafickou tvorbu za použití obrazových materiálů z archivních, muzejních nebo soukromých sbírek, reagujících na historické souvislosti ale i nové objevy v regionální historii Českobrodska. Sbírka grafických listů má edičně-dokumentární hodnotu.

ŠKVOREC – Historie a současnost našeho městyse
9. října 2010

LIMUZY – Svatováclavské slavnosti
28. září 2013

LIMUZY – Vrátkovský groš
5. října 2013

LIMUZY – Svatováclavské slavnosti
28. září 2014

LIMUZY – Svatováclavské slavnosti
28. září 2015

ŠKVOREC – Škvorecký jarmark
17. září 2016

LIMUZY – Svatováclavské slavnosti
28. září 2016

ÚVALY – Procházka po klenotech Úval
1. října 2016

BŘEŽANY II – Výšlap k Chrástnici
8. října 2016

ROSTOKLATY – Beseda a autogramiáda
15. října 2016

ŠKVOREC – Podzimní procházka Škvorcí
5. listopadu 2016

ŠKVOREC – Túra za humna Škvorce
6. května 2017

Úvaly – Za tajemstvím Škvorecké obory
20. května 2017

TUKLATY – Oslavy výročí Tuklat a Tlustovous
18. června 2017

LIMUZY – Svatováclavské slavnosti
28. září 2017

KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY – Naučná vycházka
16. března 2019